Δραματικό φινάλε στην Δωροθέα, στις καθυστερήσεις η ισοφάριση – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Δραματικό φινάλε στην Δωροθέα, στις καθυστερήσεις η ισοφάριση

Μεγάλο παιχνίδι στην Δωροθέα με την τοπική Αναφέννηση να παραχωρεί ισοπαλία στον Ορφέα Ριζαρίου με σκορ 2-2.

Πολύ καλό παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν φουριόζοι και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 14’ με τον Γιάννη Μίσκο να παγώνει το γήπεδο και να γράφει το 0-1. Οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά και απάντησαν με τον Έντι Γκολγκέγκα στο 27’ να φέρνει το ματς στα ίσα γράφοντας το 1-1.

Στην επανάληψη η μπάλα πηγαινε πάνω κάτω με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ανατροπή στο 67’ με τον Χρήστο Σταματιάδη να γράφει το 2-1 μέσα σε πανηγυρισμούς. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στις καθυστερήσεις ο Γιάννης Μίσκος και πάλι εγραψε το 2-2 χαρίζοντας τον βαθμό στον Ορφέα και παράλληλα άφησε στους γηπεδούχους την πίκρα καθώς είχαν πιστέψει στην νίκη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Ραμπούσης, Δέλλιος, Παπαδόπουλος Η.