Δραματικό παιχνίδι στον Αξό, ράγισαν καρδιές στο τέλος – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Δραματικό παιχνίδι στον Αξό, ράγισαν καρδιές στο τέλος

Ένα μεγάλο παιχνίδι έγινε στον Αξό όπου η τοπική Νίκη και η Δόξα Μανδάλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 μπροστά σε αρκετούς φίλους του ποδοσφαίρου.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον συνήθη ύποπτο Γιάννη Πολατίδη να γράφει το 1-0 στο 6’ για να απαντήσουν γρήγορα οι φιλοξενούμενοι με τον περσινό πρώτο σκόρερ της Α1 Γιώργο Καραδήμο στο 15’ να φέρνει το ματς στα ίσα, γράφοντας το 1-1 σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έμειναν στο 53’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αλέξανδρου Ξενίδη και σιγά σιγά οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο αναζητώντας το δεύτερο τέρμα, κάτι που ήρθε στο 72’ όταν κέρδισαν πέναλτι και ο Πέτρος Τζούρτζος σημάδεψε σωστα από τα έντεκα μέτρα γράφοντας το 1-2 για την Δόξα.

Όλοι πίστεψαν ότι η πλάστιγγα είχε γείρει υπέρ των φιλοξενουμένων, όμως οι γηπεδούχοι είχαν αντίθετη άποψη, καθώς στο τελευταίο δεκάλεπτο βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να πιέσουν αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης και δικαιώθηκαν στο 90+3’ όταν ο Χρήστος Καρράς (Μάγκας) με εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα γράφοντας το 2-2 μέσα σε κοντράστ συναισθημάτων.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Κατεριάδης, Δεμερτζής Ν, Παπαδόπουλος Κ.