Διπλό στην Ίδα, …μάτωσαν τα δίχτυα οι Κόγιος και Ζούγας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Διπλό στην Ίδα, …μάτωσαν τα δίχτυα οι Κόγιος και Ζούγας

Σε ένα παιχνίδι όπου οι άμυνες ήταν απούσες, ο Άρης Λουτρακίου πήρε εκτός έδρας νίκη στην Ίδα επικρατώντας με σκορ 3-6 του Ευρωπού Φούστανης.

Το παιχνίδι ήταν ανοικτό με τις δύο ομάδες να αγωνίζονται επιθετικά, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά έχασαν μια-δυο καλές ευκαιρίες, όμως οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν γρήγορα και με ηγέτες τους Σωτήρη Κόγιο και Σταύρο Σπρίτο(Ζούγας), κατάφεραν να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες στο 27’ λόγω αποβολής του Νίκου.

Στην επανάληψη χαλάρωσαν οι άμυνες και υπήρχαν πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν με την νίκη να καταλήγει καθαρά στους φιλοξενούμενους του Κώστα Καρυπίδη.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Σωτήρης Κόγιος (15’-53’-59’), Σταύρος Σπρίτος (Ζούγας)( 37’-43’) και Γρηγόρης Γρηγοριάδης (39’), ενώ των ηττημένων οι Αντρέας Δημητρίου (49’), Θανάσης Κωνσταντινίδης (78’) και Νίκος Γάτσος (87’).

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Καρατζάς, Λαμπρίδης, Κουκούλης Δ.