Διπλό στην … έδρα της η Αναγέννηση Δωροθέας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Διπλό στην … έδρα της η Αναγέννηση Δωροθέας

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στην Δωροθέα όπου η Αναγέννηση Δωροθέας πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 1-3 επί του τυπικά γηπεδούχου Εθνικού Αριδαίας.

Το παιχνίδι ήταν καλό με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν φουριόζοι και να κερδίζουν πέναλτι στο 3’ αλλά ο Γιώργος Κόγιος νικήθηκε από τον Βασίλη Καρατζίδη γκολκίπερ του Εθνικού, από εκεί και πέρα το ματς κύλησε ήρεμα μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Άκη Γρηγορίου στο 60’ να γράφει το 0-1 αλλά οι τυπικά γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 80’ με τον Βασίλη Κυριακίδη να γράφει 1-1.

Στην συνέχεια η αντίδραση της Αναγέννησης ήταν ακαριαία και στο 83’ ο Έντι Γκολγκέγκα έκανε σέντρα η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Παναγιώτη Ουρτζάνη και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-2. Στο 87’ ο Έντι Γκολγκέγκα έδωσε τέλος στο ματς γράφοντας το τελικό 1-3.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Ζιώγλης, Αλμαλιώτης, Κουκούλης Δ.