Διπλό στα Γιαννιτσά η Π.Νεολαία (Φώτο & Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Διπλό στα Γιαννιτσά η Π.Νεολαία (Φώτο & Βίντεο)

Με το διπλό στις αποσκευές της απέδρασε από τον Πενταπλάτανο η Ποντιακή Νεολαία Κρ.Βρύσης καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 του τοπικού Φίλιππου.

Το παιχνίδι ήταν καλό με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και να έχουν εκτός από το τέρμα που πέτυχαν νωρίς μόλις στο 5’ με τον πρώτο σκόρερ του ομίλου Γιώργο Γάτσο, κι άλλες ευκαιρίες ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν, ωστόσο το δεύτερο τέρμα του Αλέξανδρου Μέμου στο 63’ για την Π.Νεολαία έγειρε την πλάστιγγα της νίκης προς το μέρος τους, παρότι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για κάποιο τέρμα χωρίς αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Δεμερτζής Χ (Κουπαράνη-Σαπουντζή).