Διπλό και ψηλά ο ΠΑΟ Κερασιάς – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Διπλό και ψηλά ο ΠΑΟ Κερασιάς

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στην Δωροθέα όπου ο ΠΑΟ Κερασιάς πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 1-2 επί του Εθνικού Αριδαίας και συνεχίζει τις καλές φετινές του εμφανίσεις.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο εκεί όπου έβαλαν τις βάσεις για την επιτυχία τους με τα δύο τέρματα που πέτυχαν στο 7’ ο Τάνης και στο 42’ ο Παπαθανασίου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς, δημιούργησαν επικύνδινες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ, αλλά δεν τα κατάφεραν και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στο 72’ με τον Σταύρο Ορτζάνη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Βασιλειάδης, Αλμαλιώτης, Κεσίσογλου Κ.