Δια ποδός Ελέζι, τρίτη η Αθλητική Ακαδημία Σκύδρας (Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Δια ποδός Ελέζι, τρίτη η Αθλητική Ακαδημία Σκύδρας (Φώτο-Βίντεο)

Την τρίτη θέση κατέκτησε η Αθλητική Ακαδημία Σκύδρας, η οποία νίκησε στον μικρό τελικό την Ακαδημία του Αλμωπού Αριδαίας με 1-3 σκορ.

Ο Αλμωπός προηγήθηκε στο 38′ με τον Λεβέντη το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 49′ οι Σκυδραίοι ισοφάρισαν με τον Ελέζι για να ακολουθήσουν άλλα 2 γκολ από τον νεαρό επιθετικό στο 52′ και στο 66′ με εκτέλεση πέναλτι, διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό σκορ του αγώνα και πετυχαίνοντας και προσωπικό χατ τρικ.

Διαιτητές: Καρατζάς-Κατεριάδης-Κουπαράνη

Συνθέσεις:

Αθλητική Ακαδημία Σκύδρας (Γίτσας Σάκης): Ρανέλλας, Λαζαρίδης, Μαχρέμης, Καραπουλιτίδης Α., Φαντίδης Σ., Κουκούλης, Κάλα, Φαντίδης Ν., Μακρίδης, Ελέζι, Αδαμίδης.

Αλμωπός Αριδαίας (Παπανδρέου Δημήτρης): Τσακίρης, Χατζηπαναγιωτίδης, Τσίκος, Αταλασίδης, Μιχαηλίδης, Μπακαλίδης, Νικολαΐδης, Ξανθός, Καρυπίδης, Παπαχρήστου, Ταραλίδης.