Δια ποδός Δημήτρη Χατζηχρήστου το τρίποντο ο Φίλιππος (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Δια ποδός Δημήτρη Χατζηχρήστου το τρίποντο ο Φίλιππος (Φώτο – Βίντεο)

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Πενταπλατάνου, ο τοπικός Φίλιππος κέρδισε με σκορ 2-0 τον Άρη Αθύρων με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Χατζηχρήστο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν για να πετύχουν κάποιο γρήγορο τέρμα και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση. Στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης όμως ο Γιώργος Πολυχρονίδης κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Δημήτρης Χατζηχρήστος γράφοντας το 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Λεωνίδα Αμπιντίν ανέβασε την απόδοση της δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης κυρίως με τον Μήντσιο, χωρίς όμως αποτέλεσμα καθώς στο 52′ και πάλι ο κορυφαίος της αναμέτρησης Χατζηχρήστος πέτυχε το 2-0 με σουτ έξω από την περιοχή. Από εκεί και έπειτα ο Φίλιππος διαχειρίστηκε σωστά το υπέρ του σκορ και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος, Κουπαράνη, Τετραγώνης χωρίς λάθη.

Φίλιππος Γιαννιτσών (Πελτέκης Κωνσταντίνος): Τοψής Σ, Πεχλιβάνης (68′ Παπαδόπουλος), Τοψής Γ, Πολυχρονίδης, Μπόλλας (75′ Κοπαλίδης), Πρέμτσης (82′ Δεσποτόπουλος), Σέχι, Μακρίδης, Πολατιάν, Χατζηχρήστος, Καρυπίδης (71′ Μωυσίδης).

Άρης Αθύρων (Λεωνίδας Αμπιντίν): Αλευρούδης, Μπάρκος (90′ Ριζόπουλος), Μήντσιος, Κουτούδης, Τσάφας, Στράντζαλης, Μπαξεβανίδης, Δελιονάτης, Νέμτσας, Γεωργιάδης (78′ Πειτζηκάς), Λαφιώτης (87′ Αναστασιάδης).

Επιμέλεια: Κυριάκος Παπαντωνίου