Διασταύρωσαν τα ξίφη τους Άρης Νησίου και Θύελλα Σαρακηνών – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Διασταύρωσαν τα ξίφη τους Άρης Νησίου και Θύελλα Σαρακηνών

Δεν ανέδειξε νικητή η μάχη στον Άγρα όπου Άρης Νησίου και Θύελλα Σαρακηνών μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις με τελικό σκορ 1-1. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους που με το καλημέρα πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Δημήτρη Τρίψη να γράφει το 0-1 και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και να διατηρούν σχετικά εύκολα το προβάδισμα στο σκορ.

Τελείως διαφορετική η εξέλιξη στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά να ψάχνουν την ισοφάριση και να την πετυχαίνουν στο 59′ με τον Σίμο Γκίνη να γράφει το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ παρά τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων. Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με τους φιλοξενούμενους πάντως να διαμαρτύρονται για ακυρωθέν τέρμα που πέτυχε ο Γιώργος Θωμάς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Διαιτητές Ατζαμιδάκης ( Κουκούλης Σ- Σηπάκης)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ