Δεν … ξεφουσκώνει με τίποτα η Δόξα (Φώτο&Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Δεν … ξεφουσκώνει με τίποτα η Δόξα (Φώτο&Βίντεο)

Άλλη μια σπουδαία νίκη για την πρωτοπόρο Δόξα Μελισσίου που επικράτησε με σκορ 1-0 στο γειτονικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Εθνικό Γιαννιτσών.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με τους γηπεδούχους να σκοράρουν από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην επανάληψη να διατηρούν το υπέρ τους αποτέλεσμα, παίζοντας και με τον χρόνο, παίρνοντας τελικά το ζητούμενο που ήταν η νίκη και οι τρεις βαθμοί.

Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί στο πρώτο μέρος χωρίς να καταφέρουν κάτι καλό όμως, όπως και στην επανάληψη που προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσα κάτι που όμως δεν έγινε ποτέ, καθώς ήταν φλύαροι επιθετικά.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Άγγελος Τουλγαρίδης στο 37’ με εκτέλεση πέναλτι.

Διαιτητές: Κατεριάδης (Σίπκας-Δέλλιος)