Δεν είχε νικητή η μονομαχία γιγάντων στον Άγρα….(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Δεν είχε νικητή η μονομαχία γιγάντων στον Άγρα….(Φώτο-Βίντεο)

Χωρίς νικητή τελείωσε το ντέρμπι στον Αγρα όπου Άρης Νησίου και Θύελλα Σαρακηνών έμειναν στο 1-1 .

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά δεν είχε το θέαμα που περίμεναν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο, ήταν ισορροπημένο σε γενικές γραμμές, με τους γηπεδούχους να είναι αρκετά προσεκτικοί μεσοαμυντικά και να ψάχνουν κάποιο τέρμα με αντεπιθέσεις, ενώ μετά την ισοφάριση έδειξαν να βολεύονται με το ισόπαλο αποτέλεσμα και τους φιλοξενούμενους να είναι κάπως καλύτεροι να θέλουν περισσότερο την νίκη και να έχουν δυο-τρεις καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και να καταφέρνουν το προβάδισμα στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Γιώργο Θωμά να γράφει το 0-1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν νωρίς στο 51’ με κοντινό πλασέ του Γιώργου Τσεγάνη που έγραψε το 1-1 ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Διαιτητές Ταγκαλίδης (Κουπαράνη-Τσιγκόγλου) για τους οποίους η Θύελλα Σαρακηνών εκφράζει έντονα παράπονα για δύο περιπτώσεις πέναλτι υπέρ της.