Γκραν-γκινιόλ στις Αμπελειές, είχε Θεόφιλο Κοτζαμανώλη ο ΑΣ Πρόμαχοι – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Γκραν-γκινιόλ στις Αμπελειές, είχε Θεόφιλο Κοτζαμανώλη ο ΑΣ Πρόμαχοι

Ένα καταπληκτικό παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι φίλοι του ποδοσφαίρου βρέθηκαν στο γήπεδο των Αμπελειών με τον ΑΣ Πρόμαχοι να παίρνει την πρόκριση στην παράταση με σκορ 3-4 κι ενώ το κανονικό παιχνίδι είχε τελειώσει με σκορ 3-3 με αντίπαλο τον αξιόμαχο τοπικό Άρη.

Ηγέτης και σκόρερ των νικητών ήταν ο Θεόφιλος Κοτζαμανώλης με τον ΑΣ Πρόμαχοι να είναι καλύτερος στο πρώτο μέρος και να δείχνει ότι μπορεί την νίκη, ωστόσο στην επανάληψη η κατάσταση άλλαξε δραματικά με τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή αλλά να χάνουν την πρόκριση σε νεκρό χρόνο.

Έτσι το ματς πήγε στην παράταση όπου οι φιλοξενούμενοι σκόραραν εκ νέου και πανηγύρισαν την πρόκριση τους στους οκτώ.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Θεόφιλος Κοτζαμανώλης (14’-90’-99’) και Ντούσκου Γκάζι (32’) , ενώ των ηττημένων οι Μανώλης Σιδώρης (62’-86’) και Μάκης Μέκολι (71’).

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Γιουματζίδης, Κεσίσογλου Γ., Μίσκος.