Αφεντικό στην Μενηίδα η Δόξα Μανδάλου, αιφνιδιάστηκε η Νίκη Καλής (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Αφεντικό στην Μενηίδα η Δόξα Μανδάλου, αιφνιδιάστηκε η Νίκη Καλής (video)

Πιο εύκολα από όσο περίμενε πήρε το γειτονικό ντέρμπι η Δόξα Μανδάλου που επικράτησε με σκορ 3-0 της Νίκης Καλής και έκανε ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Α1. Όλα κρίθηκαν πολύ νωρίς με τους γηπεδούχους να αιφνιδιάζουν τον αντίπαλο με δύο τέρματα στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ημίωρο με ένα ακόμα να δίνουν τέλος στην σεμνή τελετή καθώς παρότι στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν περισσότερο για να φτάσουν σε κάτι καλό δεν τα κατάφεραν και γνώρισαν την ήττα.

Σκόραραν οι Γιάννης Αναστασιάδης (3′), Γιώργος Καραδήμος (8′) και Πόλυς Κουτρούμπαλος (31′).