Απέδρασε με το διπλό από τις Αμπελειές … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Απέδρασε με το διπλό από τις Αμπελειές …

Η Νίκη Αξού ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι που έγινε στις Αμπελειές καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 του τοπικού Άρη και βρέθηκε στην κορυφή έχοντας το απόλυτο στα τέσσερα ματς που έδωσε μέχρι στιγμής. Το παιχνίδι είχε όλα τα στοιχεία ενός γειτονικού ντέρμπι με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και να παίρνουν το προβάδισμα λίγο πριν την εκπνοή του με τέρμα του Σταυρίδη στο 44′ που έγραψε το 0-1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προ του φάσματος της ήττας αντεπιτέθηκαν και πίεσαν για την ισοφάριση ειδικά στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης ασφυκτικά χωρίς όμως να έρθει με τους φιλοξενούμενους να έχουν κάποιες καλές αντεπιθέσεις για να τελειώσουν το ματς χωρίς όμως να φτάνουν στο δεύτερο τέρμα παρόλα αυτά όμως πήραν το μεγάλο διπλό. Διαιτητές Τρυψιάνης (Κουπαράνη – Μίλτσης).
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .