Αν και προηγήθηκε έμεινε στην ισοπαλία (Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Αν και προηγήθηκε έμεινε στην ισοπαλία (Βίντεο)

Μεγάλη μάχη έγινε στην Αγκαθιά ανάμεσα στην τοπική Νίκη και στον Αλμωπό με το τελικό 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Το ματς ήταν αμφίρροπο με αρκετή ισορροπία στο πρώτο ημίχρονο και τον Αλμωπό να ανοίγει το σκορ στο 15’ όταν ο Αλεξ Στάμπιλε εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα της Νίκης και με άψογο πλασέ έγραψε το 0-1 και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 44’ όταν από εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων ο Νίκος Τζημογιάννης στην προσπάθεια του να διώξει πέτυχε αυτογκόλ με κεφαλιά και έτσι έγινε το 1-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί έψαξαν το γκολ της νίκης, αλλά την μεγάλη ευκαιρία την έχασαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κριστιάνο Μεντί στις καθυστερήσεις.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Σφέτσιας (Σάμου), Τίκας, Κανιούρας (Καρδίτσας).

Νίκη Αγκαθιάς (Σ.Κωστογλίδης): Τόλιος, Χατζόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Ρογγότης, Λιόλιος, Γιαννόπουλος, Αβραμόπουλος, Πέτκος (32’ Κίτσας Ελ.), Σούκιας (90’ Τριανταφυλλίδης, Γκελοσάνι (83’ Κοτζαντίσογλου), Σιδηρόπουλος (55’ Κίτσας Ευγ.).

Αλμωπός Αριδαίας (Γ.Τυριακίδης): Μένιος, Κυριακίδης, Κιουλτζόπουλος (75’ Ιωάννου), Τζημογιάννης, Τσαβάρι (90’ Πολύζος), Ασλαμπάλογλου, Μεντής (62’ Ελευθεριάδης), Μεντί, Στάμπιλε (37’ λ.τ. Νικολίτσας), Αργυρίου, Σαμαρόπουλος.

Πηγή βίντεο: emvolos.gr