Αναγεννήθηκε στο Μελίσσι – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Αναγεννήθηκε στο Μελίσσι

Μεγάλη νίκη για την νεανική Αναγέννηση Γιαννιτσών μέσα στο Μελίσσι καθώς επικράτησε με σκορ 1-3  κόντρα στην τοπική και φιλόδοξη Δόξα.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο μέρος χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και οι δύο ομάδες ήταν μάλλον επιφυλακτικές όσον αφορά τον επιθετικό τομέα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και νωρίς νωρίς έφτασαν στο γκολ με τον Πέτρο (Πέπε) Σιδηρόπουλο να ευστοχεί από τα έντεκα μέτρα γράφοντας το 1-0.

Σιγά σιγά οι παίκτες της Αναγέννησης φάνηκε να πεισμώνουν από αυτό το τέρμα και η απάντηση ήρθε σχετικά γρήγορα με τον Νίκο Γεωργέα στο 60’ να γράφει το 1-1. Το ματς στην συνέχεια απάντησε άγρια ομορφιά η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω μέχρι που στο 79’ ο Γιάννης  Πισμισάκης σκόραρε ενάντια στην γενέτειρα του για το 1-2. Το τελειωτικό χτύπημα για τους γηπεδούχους ήρθε στις καθυστερήσεις όταν ο Χρήστος Κυζιρίδης έγραψε το τελικό 1-3 για την Αναγέννηση.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Δαργινίδης, Κουπαράνη, Παπαδόπουλος Κ.