Αναγέννηση Γιαννιτσών – Απόλλων Κρύας Βρύσης 1-0 – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Απόλλων Κρύας Βρύσης 1-0

Καλύτερη η Αναγέννηση Γιαννιτσών στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κέρδισε με 1-0 τον Απόλλων Κρ. Βρύσης και διατήρησε το εντός έδρας αήττητο στον πρώτο γύρο.
Στο παιχνιδι οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και στο πρώτο ημίχρονο  έλεγχαν πλήρως τον αγώνα δημιουργώντας κάποιες μικρο ευκαιρίες. Ο Απόλλων προσπάθησε να ισορροπήσει χωρίς όμως ιδιαίτερο αποτέλεσμα στο πρώτο μέρος.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 38´ με τον Λαζαρίδη,ενω πριν το γκολ είχαν σπουδαία φάση με τον Κοκκινίδη.
Η Κρύα Βρύση κόντρα στην ροή του πρώτου μέρους είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Καλφούντζο, που αστόχησε σε πέναλτι. Πέναλτι που κέρδισε ο Απόλλων  λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ,όταν η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Κοκκινίδη και ο διαιτητής Μαυρίδης ορθά  το έδωσε.
Στην επανάληψη και για 30´ η Αναγέννηση έλεγχε και πάλι  τον αγώνα. Στο τελευταίο τέταρτο όμως  οπισθοχώρησε αδικαιολόγητα με αποτέλεσμα να δώσει γήπεδο στον Απόλλωνα που είχε δοκάρι στο 82´ με τον Μιχαηλίδη.