Αμφίρροπη μάχη, μοιρασιά στην Καλή.(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Αμφίρροπη μάχη, μοιρασιά στην Καλή.(Φώτο-Βίντεο)

Μετά από μεγάλη μάχη στην Καλή η τοπική Νίκη και η ιστορική Αναγέννηση Γιαννιτσών αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη με λίγες φάσεις μπροστά στα δύο τέρματα, ειχε όμως πολύ πάθος, παρότι δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα στο 45’ χάρη σε τέρμα του εκ των κορυφαίων της νεαρού αεικίνητου επιθετικού της Γιάννη Πισμισάκη. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έψαξαν την ισοφάριση, ανέβηκαν στα τελευταία λεπτά ψηλά πίεσαν και έφεραν το ματς στα ίσα στο 85’ με τέρμα του Νίκου Κωστίκα για να τελειώσει έτσι το παιχνίδι.