Αμφίρροπη η μάχη στους Προμάχους, δεν υπήρξε νικητής.(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Αμφίρροπη η μάχη στους Προμάχους, δεν υπήρξε νικητής.(Φώτο-Βίντεο)

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο γήπεδο των Προμάχων όπου ο τοπικός Α.Σ και ο Εθνικός Γιαννιτσών αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Το παιχνίδι ήταν πολυ καλό, είχε ρυθμό οι δύο ομάδες κυνήγησαν την νίκη χωρις όμως να τα καταφέρουν. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς μόλις στο 7’ όταν ο Χρήστος Μίτσκας (Λούπου) με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ εγραψε το 1-0 για να απαντήσουν γρήγορα οι φιλοξενούμενοι με τον Βασίλη Πέλκα να πετυχαίνει φοβερό τέρμα και να γράφει το 1-1. Στην συνέχεια και μέχρι την λήξη του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι δημιούργησαν επικύνδινες καταστάσεις χωρίς να καταφέρουν κάτι καλό. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στο 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 50’ από τον Γιώργο Μπλατσέλη όμως σχετικά γρήγορα οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Χρήστο Μίτσκα (Λούπου) στο 55’ να εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα του Εθνικού και να γράφει το 2-2. Μέχρι την λήξη η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω χωρίς όμως να σημειωθεί κάτι αξιόλογο.

Διαιτητές Ατζαμιδάκης (Κεσίσογλου Γ – Πίλτσης).

(Κάντε κλικ στην εικόνα για καλύτερη ανάλυση)