Αλώβητος από τους Προμάχους έφυγε ο Άρης Νησίου(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Αλώβητος από τους Προμάχους έφυγε ο Άρης Νησίου(Φώτο-Βίντεο)

Την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε ο Άρης Νησίου που έφυγε με το διπλό από τους Προμάχους επικρατώντας με σκορ 1-2.

Το παιχνίδι ήταν καλό και ισορροπημένο με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν ψυχωμένα στον αγωνιστικό χώρο και να ανοίγουν το σκορ στο 18’ με τον Άκη Σαββίδη ένα υπέρ τους αποτέλεσμα που κράτησε μέχρι την λήξη του ημιχρόνου έχοντας και την τύχη με το μέρος τους αφού οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια, αλλά με αποβολή παίκτη των φιλοξενουμένων στο 40’ για τον Ρωμανό Αλεξανδρίδη.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν το γήπεδο για δεύτερη φορά με τον Σίμο Γκίνη να γράφει στο 54’ το 0-2.

Σχεδόν αμέσως οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι του Χρήστου Μίτσκα (Λούπου) στο 56’ σε 1-2 και παρότι πίεσαν έντονα ειδικά στο τέλος η νίκη χαμογέλασε στους φιλοξενούμενους.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ Μπουρλούσκι, Αλμαλιώτης, Παρούτογλου.