ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΛΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΥΔΡΑΣ 1-4, Απολαμβάνει πλέον την μοναξιά της κορυφής – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΓΕΝΙΚΑ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΕΛΛΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΥΔΡΑΣ 1-4, Απολαμβάνει πλέον την μοναξιά της κορυφής

Ασταμάτητη είναι η ομάδα της Σκύδρας που πρόσθεσε μια ακόμη νίκη και απολαμβάνει πλέον μόνη της την κορυφή της βαθμολογίας μετά την ισοπαλία της Αναγέννησης με την ομάδα του Αλμωπού  αφήνοντας την πίσω 2 βαθμούς και 1 μόλις βαθμό διαφορά από την δεύτερη Ακαδημία των Γιαννιτσών.
Ο αγώνας με την Πέλλα δεν προμήνυε σε καμία περίπτωση το τελικό αποτέλεσμα αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15΄ με 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι δυνατές μονομαχίες συνεχίστηκαν με τους παίκτες της Σκύδρας να ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Κουκούλη στο 65′ . Στο τελευταίο 10′ σε έναν επιθετικό μονόλογο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Ίγκλι στο 82′  να κανει το 1-2. Το 1-3 έγραψε με άψογη ατομική ενέργεια ο συνήθης ύποπτος σκόρερ Γιώργος Ελέζι και το τελικό 1-4 ο Μακρίδης  στο 89΄.
Την Τετάρτη στο γήπεδο Σκύδρας η Ακαδημία αντιμετωπίζει την ομάδα του Εθνικού Γιαννιτσών  στις 5.00μμ
Επιμέλεια: ΧΑΡΑ ΜΑΤΕΝΤΖΟΓΛΟΥ