Ήταν …Μέγας στα πέναλτι και προκρίθηκε – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Ήταν …Μέγας στα πέναλτι και προκρίθηκε

Ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έγινε στο Κλεισοχώρι, με πολύ μεγάλη αγωνία όμως μέχρι το τέλος του για την πρόκριση, ανάμεσα σε Μακεδονικό Έδεσσας και Μ.Αλέξανδρο Όρμας με τελικό αποτέλεσμα 1-1 στον κανονικό αγώνα και στην παράταση και 2-4 στα πέναλτι.

Οι δύο ομάδες έδειξαν ανέτοιμες ακόμα με τους γηπεδούχους πάντως να δείχνουν ιδιαίτερα μαχητικοί σε όλη την αναμέτρηση και τους φιλοξενούμενους πολύ μέτριους ίσως και να υποτίμησαν λίγο τον αντιπαλο τους.

Στο 41’ ο Σαμαράς έγραψε το 0-1 και στο 88’ ο Τότλης οδήγησε το μάτς στην παράταση γράφοντας το 1-1. Στα πέναλτι πιο ψύχραιμοι και έμπειροι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να περάσουν και να μπουν στους ομίλους στον θεσμό του κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Δαργινίδης, Δινάκης, Αμαξοπούλου που τα πήγαν αρκετά καλά.