Ήταν ……Θύελλα 4 αστέρων στο ντέρμπι(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Ήταν ……Θύελλα 4 αστέρων στο ντέρμπι(Φώτο-Βίντεο)

Εντυπωσιακή εμφάνιση στο ντέρμπι με την Ελπίδα Έδεσσας πραγματοποίησε η Θύελλα Σαρακηνών με το τελικό 4-0 να τα λέει όλα. Το παιχνίδι ήταν ένας διαρκής μονόλογος των γηπεδούχων που πίεσαν έντονα τους φιλοξενούμενους που έδειχναν να αντέχουν και να αντεπεξέρχονται, όλα αυτά όμως μέχρι το 40’ όταν ο Γιώργος Νάνος άνοιξε το σκορ γράφοντας το 1-0 για την Θύελλα. Πριν καλά καλά καταλάβουν τι έγινε όσοι βρέθηκαν στο μάτς ήρθε και το 2-0 στο 42’ με δράστη τον Βασίλη Τσόρμπα. Έτσι τελείωσε το ημίχρονο και στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να δίνουν τέλος στο ματς ουσιαστικά στο 60’ όταν ο φορμαρισμένος Νίκος Μποζίνης εγραψε μέσα σε αποθέωση το 3-0. Στην συνέχεια έπεσε κάπως ο ρυθμός και λίγο πριν την λήξη ο νεοεισελθών Χρήστος Παρίσης με γκολ για όσκαρ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητές Ατζαμιδάκης (Αρέστης-Αποστολούδας)

(Κάντε Κλικ στην εικόνα για καλύτερη ανάλυση)