Έπαιξε με την φωτιά αλλά δεν κάηκε … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Έπαιξε με την φωτιά αλλά δεν κάηκε …

Αγχωτική νίκη πέτυχε η Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου που επικράτησε με σκορ 3-2 του μαχητικού Ευρωπού Φούστανης και πήρε τους τρεις πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και με τον φοβερό Νίκο Νάνο σε μεγάλα κέφια έδειξαν να καθαρίζουν το ματς όμως οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη παρουσιάστηκαν πολύ καλύτεροι, μείωσαν το σκορ και θα μπορούσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο από την τιμητική ήττα απέναντι στους νωχελικούς γηπεδούχους. Χατ-τρίκ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Νίκος Νάνος (8′-30′-37′) ενώ σκόρερ των φιλοξενούμενων ήταν ο Βασίλης Λεμονίδης(55′) και Νίκος Στόικος αυτογκόλ (72′) Διαιτητές Κατεριάδης ,Τριανταφυλλίδης, Κουκούλης Δ. πολύ καλοί.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .