Ένα τέρμα του Ζώγα έφτανε για το τρίποντο – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Ένα τέρμα του Ζώγα έφτανε για το τρίποντο

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση στην Ν.Πέλλα με τον τοπικό Μ.Αλέξανδρο να πετυχαίνει σπουδαία νίκη με σκορ 1-0 του αξιόμαχου Φίλιππου Σταυροδρομίου.

Το παιχνίδι ήταν καλό και ενδιαφέρον με τους γηπεδούχους καλύτερους στο πρώτο μέρος όπου εκτός από το χρυσό όπως αποδείχθηκε τέρμα του Ζώγα στο 16’, είχαν κι άλλες ευκαιρίες να καθαρίσουν την νίκη πιο εύκολα χωρίς να τα καταφέρουν.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προ του φάσματος της ήττας πέρασαν μπροστά προσπάθησαν για την ισοφάριση χωρίς όμως να βρουν τους διαδρόμους προς τα καρέ των γηπεδούχων που κράτησαν την νίκη.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Ραμπούσης, Ζιώγλης, Μπέττας.