Άνετα στους οκτώ ο Εθνικός Γιαννιτσών – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Άνετα στους οκτώ ο Εθνικός Γιαννιτσών

Σε περίπατο εξελίχθηκε η υπόθεση πρόκριση για τον Εθνικό Γιαννιτσών που επικράτησε με σκορ 5-0 της Αναγέννησης Δωροθέας και πέρασε στους οκτώ του κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας.

Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι και να πετυχαίνουν πέντε τέρματα σε ένα ημίχρονο και να κατεβάζουν το πόδι από το γκάζι στην επανάληψη.

Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν με όσες δυνάμεις είχαν και σίγουρα αυτό το ματς αποτέλεσε μια καλή εμπειρία για αυτούς που γνώριζαν εκ των προτέρων ότι είχαν δύσκολο έργο.

Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Ελευθεριάδης (4’- 20’-40’), Λούτσης (17’) και Ζαφειρίου (22’).

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος, Κουκούλης Σ., Δινάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Στόιτσης, Πρέμτσης, Γρηγοριάδης., Δημόπουλος, Βασιλειάδης, Ελευθεριάδης, Γκογκουλούδης, Ζαφειρίου Α., Ζαφειρίου Ε., Ζαμίδης, Λούτσης.

Αγωνίστηκαν και οι Νάτσης, Τσάλμας, Παπαδόπουλος, Φλαρούντζος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Ντεμπρόβα, Νικολαίδης, Γρηγορίου, Σούσουλας, Πέικος Π., Αδέμης, Πέικος Ι., Κόγιος, Κουρουκαφόπουλος, Σταματιάδης, Τσαβδάρης.