ΑΛΜΩΠΟΣ vs ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

pellasports
vs

Ανακεφαλαίωση

Τελικό σκορ 4-1 .

90ο λεπτό: Τρομερή επέμβαση του πορτιέρο των Σαρακηνών ύστερα από καρφωτή κεφαλιά του Σιδηρόπουλου στο 90.

76ο λεπτό: Λάθος της άμυνας των Σαρακηνών ο Σιδηρόπουλος στο τετ α τετ έκανε εύκολα το 4-1

75ο λεπτό: Φοβερή διπλή ευκαιρία του αλμωπού με τον τερματοφύλακα των Σαρακηνών αρχικά και στη συνέχεια των αμυντικών να σώσουν το 4-1

70ο λεπτό: Αναγκαστική διακοπή για νερό .

65ο λεπτό: Ο Αλπωπός το 3-1 με σκόρερ τον Σιδηρόπουλο .

52ο λεπτό: Γκολ ο Αλπωπός με τον Παρούτογλου.

2ο Ημίχρονο .

45ο λεπτό: Ημίχρονο  1-1

37ο λεπτό: ΓΚΟΛ για την ομάδα του Αλμωπού από την εξέλιξη της φάσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαρίση (1-1).

36ο λεπτό: Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την ομάδα του Αλμωπού.

26ο λεπτό: Πολύ όμορφη ενέργεια των παικτών του Αλμωπού, εντυπωσιακή όμως και η επέμβαση του τερματοφύλακα των Σαρακηνών. Στην εξέλιξη της φάσης μεγάλη ευκαιρία και πάλι για τον Αλμωπό με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

22ο λεπτό: Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

18ο λεπτό: ΓΚΟΛ για την ομάδα της Θύελλας Σαρακηνών! Ύστερα από λάθος διώξιμο των αμυντικών του Αλμωπού, η μπάλα στρώθηκε ωραία και με σουτ άνοιξε το σκορ ο Παπαδόπουλος (0-1).

16ο λεπτό: Oι παίκτες του Αλμωπού έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων και πιέζουν ψηλά τους παίκτες της Θύελλας Σαρακηνών χωρίς ωστόσο να έχουν απειλήσει μετά το δοκάρι του 7ου λεπτού.

15ο λεπτό: Παρά τη ζέστη οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μπήκαν με όρεξη στον αγωνιστικό της Αριδαίας.

7o λεπτό: Απάντηση από τον Αλμωπό όταν σε εκτέλεση φάουλ η μπάλα βρήκε το δοκάρι των φιλοξενούμενων.

5o λεπτό: Πρώτη φάση του αγώνα για τη Θύελλα όταν ύστερα από μακρινό σουτ ο Μένιος δεν αιφνιδιάστηκε. Παραμένει το 0-0.