Μ.Αλέξανδρος Δροσερού – Άρης Παλαιφύτου 2-4 (pics) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Μ.Αλέξανδρος Δροσερού – Άρης Παλαιφύτου 2-4 (pics)

”Αγγλικό σκορ”

Τίποτα δεν προμήνυε την εξέλιξη που θα είχε τελικά ο σαββατιάτικος αγώνας στο γήπεδο του Δροσερού όπου ο τοπικός Μέγας Αλέξανδρος γνώρισε την ήττα με σκορ 2-4 απο την γειτονική και μάχιμη ομάδα του ΑΡΗ Παλαιφύτου. Ο αγώνας ξεκίνησε με τους παίκτες και των δύο ομάδων να παίζουν μουδιασμένα .

Στο 20′ οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με σουτ του Μιχάλη Μπάσδου να γράφει το 1-0. Στο 40′ ομως ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με ένα μακρινό δυνατό συρτό σουτ του Μπουζάνι να ξεγελάει τον πορτιέρο Κοσμίδη και να καταλήγει στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ταξιαρχία του Νίκου Κανελλιάδη ανέβασε στο μέγιστο τους επιθετικούς της ρυθμούς πιέζοντας συνέχεια τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα στο 63′ ο Κλέιντι Κιορι να βάλει μπροστά την ομαδα του πετυχαίνοντας το 1-2 και λίγα λεπτά αργότερα ο αρχηγός της ομάδος Παναγιώτης Χατζίδης να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 1-3.Στο 80′ ο έμπειρος Γιάννης Ματεντζόγλου με εκπληκτική ατομική ενέργεια κρέμασε τον τερματοφύλακα Κοσμίδη φτάνοντας το σκορ στο 1-4. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπάσδου Μιζχάλη που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή απο τον Ογκρένι γράφοντας το τελικό σκορ του αγώνα 2-4.

Χωρίς προβλήματα η τριπλέτα των Ατζαμιδάκη,Κουκούλη,Μητώνα.

Μ.ΑΛ.ΔΡΟΣΕΡΟΥ )Μπάσδος Μιχάλης) Κοσμίδης Τρελόπουλος Σιδηρόπουλος Ψωμάς Κουκούλης(63″ Balliο) Λουκίδης Πέντσης(60′ Σέμελης) Καραγκιαούρης Μπάσδος Χ. Μπάσδος Μ. Μπάσδος Μ.(52′ Δέλλιος)

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΦΥΤΟΥ(Νίκος Κανελλιάδης) Προύμας Κ. Ματεντζόγλου Χατζίδης Γησκιάς(26′ Μπόλας) Πρέμτσης (80′ Μυστακίδης Γ.) Μπουζάνι Τόσιος Κανελλιάδης Ιωάννου(85′ Προύμας Γ.) Αλεξανδρίδης(50′ Κιόρι) Ογκρένι.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: XAΡΑ ΜΑΤΕΝΤΖΟΓΛΟΥ