Φλέγεται η Βεγορίτιδα στην Α’ Κατηγορία ο Μέγας Αλέξανδρος Άρνισσας … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Φλέγεται η Βεγορίτιδα στην Α’ Κατηγορία ο Μέγας Αλέξανδρος Άρνισσας …

Ο Μέγας Αλέξανδρος Άρνισσας ήταν ο νικητής στον αγώνα μπαράζ καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 του Ν.Πυρσού Πετριάς και ανέβηκε στην Α’ Κατηγορία. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο μέρος με την αποβολή του Α.Σαρίδη(31′) του Πυρσού να γέρνει την πλάστιγγα προς τον ΜΑ Άρνισσας που κατάφερε να ανοίξει το σκορ με πλασέ του Μαρτίν στο 45′ και να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι νικητές σαφώς πιο έτοιμοι σαν ομάδα είχαν τον έλεγχο δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να κλειδώσουν την νίκη στο 84′ με εκπληκτικό τέρμα του Σαββαίδη κι ενώ νωρίτερα είχαν δοκάρι στο 82′ με τον Λυμπάρη. Οι ηττημένοι προσπάθησαν στα τελευταία λεπτά χωρίς να πετύχουν κάποιο τέρμα ενω στο 86′ αποβλήθηκε ο Αρνόλ των νικητών.Διαιτητές Μπουρλούσκι( Καραγιάννης- Τσαλγίνη) ήταν αρκετά καλοί. Οι συνθέσεις ΜΑ ΑΡΝΙΣΣΑΣ:(Χαραλάμπους) Αγγελάκης,Καμπούρης, Μεταξάς,Θεοδώρου Μ.,Τσιτιρίδης, Αρνόλ, Θεοδώρου Ε.(70′ Λυμπάρης),Ολίδης(46′ Σαββαΐδης),Κωστίδης, Μαρτίν (62’Παπαδόπουλος),Κάρτας (46′ Βαρσάμης) Ν.ΠΥΡΣΟΣ:(Αργυρόπουλος) Σαρίδης Γ.,Άξασλης,Τουρλούμης,Σαρίδης Α.,Εντβιν, Σαρίδης Ι., Τυριακίδης, Στογιαννίδης, Αργυρόπουλος,Φαντίδης,Αρβανίτης

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .