ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΦΥΤΟΥ 3-1, Λαχτάρησε το Σταυροδρόμι (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΦΥΤΟΥ 3-1, Λαχτάρησε το Σταυροδρόμι (Φώτο)

Αψήφιστα αντιμετώπισε στην αρχή του αγώνα ο Φίλιππος Σταυροδρομίου την ομάδα του Παλαιφύτου στον κυριακάτικο αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ παίζοντας νευρικό ποδόσφαιρο. Στο δεύτερο μέρος όμως με τις προσθήκες παικτών ο τεχνικός της ομάδος Αβραάμ Πετρίδης άλλαξε τους ρυθμούς του παιχνιδιού με αποτέλεσμα από τα πρώτα κιόλας λεπτά της επανάληψης να ισοφαρίσει  και να γυρίσει το παιχνίδι υπέρ του παίρνοντας τελικά εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στον αντίποδα τώρα οι φιλοξενούμενοι παίκτες του Νίκου Κανελλιάδη, με το σκορ υπέρ τους στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν δυνατά μέχρι και το τελικό σφύριγμα της λήξης  δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες στα καρέ των γηπεδούχων.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Στο 5′ ο νεαρός Βαγγέλης Στεφάνου  έχασε μοναδική ευκαιρία από κοντά σε κενή εστία στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Στο 20′ ο έμπειρος Γιάννης Ματεντζόγλου κάνει αιφνιδιαστικό σουτ από το κέντρο για να αποκρούσει δύσκολα ο Μπόικος και στην επαναφορά της μπάλας ο Χατζίδης πιάνει σουτ για να φύγει η ,πάλα ψηλά άουτ.
Στο 24΄ο Χατζίδης με κεφαλιά από κοντά μετά από σέντρα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας το προβάδισμα στο Παλαίφυτο 0-1 σκορ.
Στο 30΄σωτήρια επέμβαση του Μπόικου που έσωσε τα δίχτυα του σταματώντας την μπάλα μια ανάσα πριν την γραμμή.
Στο 40′ δυνατό σουτ του Μαυρομάτη η μπάλα πάει μόλις άουτ από το οριζόντιο δοκάρι για τους γηπεδούχους.
Στο 45΄Εντυπωσιακό δυνατό σουτ  του Χατζηβασιλειάδη από το κέντρο αποκρούει σωτήρια ο Προύμας.
Στο 48′ Σε αλληγορία στα καρέ των φιλοξενούμενων ο Μπόλλας δεν προλαβαινει να διώξει την μπάλα που καταλήγει στα δίχτυα της ομάδος του ”χαρίζοντας” έτσι το γκολ της ισοφάρισης στους γηπεδούχους 1-1 σκορ.
Στο 55′ Ο Αρης Παλαιφύτου μένει με 10 παίκτες αφού ο Μπόλλας αντικρύζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποχωρεί από τον αγώνα.
Στο 60 O Κουκούδας βάζει για π΄ρωτη φορά τους γηπεδούχους  μπροστά στο σκορ  όταν σε τετ α α τετ περναει τον Προύμα και σουτάρει πετυχαίνοντας το 2-1.
Στο 88′ ο Χατζηβασιλειάδης γράφει με σουτ το τελικό σκορ του αγώνα 3-1.