Το… σήκωσε ο Μελιτέας στην ΕΠΣ Φλώρινας (Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΓΕΝΙΚΑ

Το… σήκωσε ο Μελιτέας στην ΕΠΣ Φλώρινας (Βίντεο)

Ο Μελιτέας Μελίτης ήταν ο νικητής του κυπέλλου της ΕΠΣ Φλώρινας μετά από μεγάλη μάχη στην παράταση, αφού η κανονική διάρκεια του αγώνα τελείωσε με σκόρ 1-1 με τέρματα του Γιώση που στο 44′ έγραψε το 1-0 και του Τσέλα στό 49’ που έφερε το ματς στα ίσα.

Μέχρι την λήξη του εννενηντάλεπτου δεν άλλαξε το αποτέλεσμα και στην παράταση ο Μελιτέας κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα με τους Γιώση και Ρωμαίο για να φτάσει έτσι στην κατάκτηση του τροπαίου.

Στην έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Παντελή Κωτσόπουλου που απεβίωσε εχθές.

Κατά την διάρκεια του ημιχρόνου τιμήθηκε ο Βασίλης Ζυγομάνης για την μεγάλη προσφορά του πατέρα του στο ποδόσφαιρο, όπως και ο παλιός διαιτητής Σίπκας Αντώνιος για την προσφορά του στήν διαιτησία.