Στην Α1 η Π. Νεολαία, άξιος αντίπαλος ο Δικέφαλος (Φώτο – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Στην Α1 η Π. Νεολαία, άξιος αντίπαλος ο Δικέφαλος (Φώτο – Βίντεο)

Στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε το εισιτήριο για την Α1 στον επαναληπτικό των play off που έγινε στο Ριζάρι, με την Ποντιακή Νεολαία να είναι η μεγάλη νικήτρια με 3-1 εναντίον του Πατριαρχείου, με το κανονικό παιχνίδι να τελειώνει ισόπαλο με σκορ 2-2.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στην μεγαλύτερη διάρκεια του, με την Π. Νεολαία να παίρνει νωρίς το προβάδισμα αλλά να μην έχει ανάλογη συνέχεια, καθώς στη συνέχεια το Πατριαρχείο ανέβασε στροφές και έφτασε στην ισοφάριση για να τελειώσει το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι ασπρόμαυροι μπήκαν καλύτερα και έφτασαν στην ανατροπή, η οποία πάντως δεν κράτησε και πολύ αφού οι Κρυαβρισιώτες έφτασαν στην ισοφάριση και ήταν καλύτεροι μέχρι την λήξη του κανονικού αγώνα.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και στην ημίωρη παράταση και έτσι όλα κρίθηκαν στα πέναλτι με την Π. Νεολαία πιο ψύχραιμη να παίρνει το εισιτήριο για την Α1 Κατηγορία.

Φάσεις και γκολ:

Στο 3’ φάουλ του Σελέζνιοφ ο Καλαϊτζής αδυνατεί να πιάσει την κεφαλιά προ της εστίας.

Στο 8’ φάουλ του Τζήμα η μπάλα βρίσκει το κεφάλι του Καλαϊτζή και καταλήγει στα δίχτυα για να γίνει το 1-0 για την Π. Νεολαία.

Στο 21’ σούτ του Κυργερίδη μόλις άουτ.

Στο 25’ ο Παπαχρήστου ελίχθηκε ωραία και βρέθηκε μπροστα στον Ογκανέζοφ, αλλά καθυστέρησε και έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Στο 33’ ο Σελέζνιοφ έκανε σέντρα από τα πλάγια και ο Καλαϊτζής με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-1 για το Πατριαρχείο.

Στο 43’ σέντρα-σουτ του Μπούσο μόλις άουτ.

Στο 47’ ο Μητρέντσης σούταρε δυνατά η μπάλα βρήκε στα πόδια του Ξανθόπουλου και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του για να γίνει το 2-1 για το Πατριαρχείο.

Στο 53’ σύγχυση στην άμυνα του Πατριαρχείου και ο Ντόνας με κοντινό πλασέ εφερε το ματς στα ίσα γράφοντας το 2-2 για την Π. Νεολαία.

Στο 63’ ο Χωραφάς βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά ο Καρακούτσης απέκρουσε σωτήρια.

Στο 68’ γυριστό σουτ του Ντόνα απέκρουσε σωτήρια ο Ογκανέζοφ.

Στο 78’ εκτέλεση φάουλ του Παπαχρήστου κοντινή κεφαλιά του Σκαπέρδα σύριζα άουτ.

Στο 90’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κυργερίδης αφήνοντας το Πατριαρχείο με 10 παίκτες.