Στα… χασομέρια έχασε τον βαθμό ο Εδεσσαϊκός (Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στα… χασομέρια έχασε τον βαθμό ο Εδεσσαϊκός (Βίντεο)

Άτυχος στάθηκε στην συμπρωτεύουσα ο Εδεσσαϊκός που γνώρισε πικρή ήττα με σκορ 1-0 από τον Θερμαϊκό Θέρμης σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις.

Το παιχνίδι στην μεγαλύτερη διάρκεια του ήταν μοιρασμένο με την υπεροχή να είναι πότε από την μία ομάδα και πότε από την άλλη.

Ο Εδεσσαϊκός στάθηκε πολύ καλά και θα μπορούσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα ωστόσο μια αμυντική αδράνεια στις καθυστερήσεις και από ένα φάουλ που μάλλον δεν ήταν ο Δοξάκης με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στον Θερμαϊκό, με την ομάδα του Πάρη Ζουμπούλη πάντως να έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία, καθώς είχε διαμαρτυρηθεί και για μία περίπτωση πέναλτι σε τράβηγμα του Μυλωνά από αμυντικό των γηπεδούχων στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Μελιτζανίδης, Παπαδάκης, Χριστοδούλου (Ημαθίας).

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Πάρης Ζουμπούλης): Βασιλειάδης, Κασαπίδης, Κιόρτσης, Αβραμίδης, Χαραβητιδης, Τούφας, Πασσαλής, (78’ Υψηλός), Μανιός (85’ Σφέτκος), Παντελίδης, Παπουτσίδης (70’ Πούπης), Μυλωνάς (70’ Καραδήμος).

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μπούρκας-Τάσος Δούμας): Παναγιωτίδης, Αγγγελίδης, Ράντζα, Τρόκας, Μπατακόιας, Δοξάκης, Αχαλινόπουλος (55’ Βλαχόπουλος), Χαραλαμπίδης (76’ Μαλιώτας), Κράββαρης, Μπικιάρης Ρ. (35’ Μαυρομάτης), Μπικιάρης Ν. (87’ Μπαλικτσής).