Σταύρωσαν τα σπαθιά τους Νίκη Βορεινού και Αστραπή Ζέρβης… – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σταύρωσαν τα σπαθιά τους Νίκη Βορεινού και Αστραπή Ζέρβης…

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο Βορεινό όπου η τοπική Νίκη και η Αστραπή Ζέρβης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 . Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας όμως η ρευστότητα του σκορ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι την λήξη του.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όταν και κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ που τους έδωσε το προβάδισμα ωστόσο οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν στην επανάληψη και κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα λίγο πριν την λήξη του αγώνα. Σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Πέτρος Πέικος(85′) ενώ των φιλοξενούμενων ο Δημήτρης Γιάνγκου(25′). Διαιτητές Μιχαηλίδης (Ζανταρίδης – Δινάκης).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ