Σοβαρεύτηκε στην επανάληψη και σκόραρε πέντε φορές (φωτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Σοβαρεύτηκε στην επανάληψη και σκόραρε πέντε φορές (φωτο)

Ο μέτριος Εδεσσαϊκός του πρώτου μέρους έγινε καλός στην επανάληψη και έφυγε νικητής από την Όρμα επικρατώντας με σκορ 5-1 του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου που πάντως θα έχει να λέει ότι ήταν μπροστά στο σκορ για ένα ημίχρονο επί μιας ομάδας Γ’ Εθνικής. Το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο μέρος με τους φιλοξενούμενους να έχουν μια άκαρπη ελαφρά υπεροχή ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν κεφάλι στο σκορ στο 35′ με εκτέλεση πέναλτι του Νούση.

Στην επανάληψη ο Εδεσσαϊκός σοβαρεύτηκε και έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και με τέρματα των Καρακούτη(51′), Ρέντζια (62′),Προύντση(65′-76′) και Μπουράκη(86′) έφτασε στην νίκη ανατροπή εύκολα και καθαρά. Διαιτητές Μπουρλούσκι ( Κουπαράνη-Θ.Μιχαηλίδης) αρίστευσαν.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ