Σκόραρε με τον Κρόνο Αργυράδων το τανκς μας ο Χρήστος Καραγιάννης – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΓΕΝΙΚΑ

Σκόραρε με τον Κρόνο Αργυράδων το τανκς μας ο Χρήστος Καραγιάννης

Ο Κρόνος επικράτησε με 3-0 της Αναγέννησης Περιβολίου, κάνοντας ακόμα ένα βήμα προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος, διατηρώντας παράλληλα το +4 από το Θιναλιακό Αχαράβης. Σε έναν αγώνα όπου η ομάδα μας εκτός από τους αντιπάλους είχε να αντιμετωπίσει και τον κακό αγωνιστικό χώρο, καθώς έβρεχε ασταμάτητα καθ’όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, οι παίχτες του Κρόνου ανταποκρίθηκαν και μετά το πρώτο αναγνωριστικό μισάωρο άνοιξαν το σκορ στο 34’ όταν μετά από κόρνερ του Κοιλιάρα η κεφαλιά του Κυριζάκη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Γραικός Αλ. δε δυσκολεύτηκε προ κενής εστίας να κάνει το 1-0 για την ομάδα μας, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 52’, ο εκ των διακριθέντων, Μπονέρης, με άπιαστο σουτ έστειλε τη μπάλα στο δεξί Γ της εστίας του Νάου, κάνοντας το 2-0 για τον Κρόνο ενώ με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, το ΤΑΝΚΣ Καραγιάννης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για την ομάδα μας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κονισπολιάτη.