Σκαθαρούδης – Καρδία 2-0! – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Σκαθαρούδης – Καρδία 2-0!

Με τον Σκαθαρούδη να σημειώνει και τα δύο τέρματα της ομάδας του Εδεσσαϊκού, οι «πράσινοι» επιβλήθηκαν της Καρδίας με 2-0.

Ο 25χρονος άσος του Ηλία Σαπάνη έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 51ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε με σουτ εκτός περιοχής στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα, η ομάδα της  Έδεσσας, ισοβαθμεί με τον ΑΟΚ στη βαθμολογική κατάταξη, με 12 βαθμούς.

Εδεσσαϊκός (Ηλίας Σαπάνης): Βόλτσης, Αβραμίδης, Χαραβατίδης, Κούμπους, Κιόρτσης, Παπαγεωργίου, Καράμπελας, Γολιδόπουλος, Σκαθαρούδης, Ταουσιάνης, Καράκουτης.

ΑΟ Καρδίας (Φώτης Αλεξίου): Παναγιωτίδης, Τοπαλίδης, Βασιλειάδης, Μπιμπισίδης, Πολύζας, Καρυδόπουλος, Ξανθόπουλος, Μάνιος, Νικολόπουλος, Δημητρακόπουλος, Βερνάρδος.