Πρώτο τρίποντο ο Όλυμπος, στα Εσώβαλτα. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Πρώτο τρίποντο ο Όλυμπος, στα Εσώβαλτα.

Ο Όλυμπος Αψάλου ήταν αυτός που πήρε το τρίποντο στο ντέρμπι των ουραγών στα Εσώβαλτα καθώς επικράτησε με σκορ 3-0 του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο , στην επανάληψη όμως τα γρήγορα τέρματα που πέτυχαν πι φιλοξενούμενοι έγειραν την πλάστιγγα υπέρ τους με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη. Σκόρερ των νικητών οι Κώστας Καραισαρίδης (mvp) ο οποίος αναγκάστηκε να αφήσει τα δοκάρια και να αγωνιστεί ως σέντερφορ για της ανάγκες του αγώνα , τελικά αποδείχθηκε το κρυφό χαρτί για τον προπονητή του και του έδωσε την νίκη που τόσο πολύ είχε ανάγκη η ομάδα του (52’-76’) και Σάββας Τσολερίδης (54’).

Διαιτητές: Άργυρός (Αδραμάνης-Καραγιάννης).