Πρώτη ήττα για Αλμωπό, από έναν πρώην προπονητή του! – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Πρώτη ήττα για Αλμωπό, από έναν πρώην προπονητή του!

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Αλμωπός Αριδαίας, με 1-0 από τον πρωτοπόρο Άρη Παλαιοχωρίου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 37ο λεπτό ο Κωτάκης, με σουτ από τη γραμμή της περιοχής. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, ένα λεπτό αργότερα με τον Αλέξανδρο Μεντή που έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ (Μπίλης): Παλαβράκης, Τσιντογιάννης (83’ Κωνσταντίνου), Κουκουρώνας (66’ Προβατίδης), Ταΐρης, Αποστολάς, Αποστόλου, Κωτάκης (59’ Τσότρας), Κουκουλέκης, Σιμόνι, Καρλόπουλος (77’ Μανωλιάς), Σαμπιασβίλι.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τυριακίδης): Μένιος, Πετρόφ, Σαμαρόπουλος, Ελευθεριάδης Γ., Χαρίσης (79’ Τσόλκας), Ελευθεριάδης Λ. (72’ Μπίσμαρκ), Πολύζος (60’ Πετρίδης), Μεντής (72’ Κιουλτζόπουλος), Θόρια, Μεντί, Παπαγεωργίου.