Πρόσω ολοταχώς ο ΦΕΣ Δόξα Μαυροβουνίου, επικράτησε στο ντέρμπι (Φωτό – Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β' ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Πρόσω ολοταχώς ο ΦΕΣ Δόξα Μαυροβουνίου, επικράτησε στο ντέρμπι (Φωτό – Βίντεο)

Ντέρμπι μονάχα στα χαρτιά θα μπορούσε να θεωρηθεί η αναμέτρηση στο Μαυροβούνι καθώς η τοπική Δοξα επικράτησε με σκορ 4-1 του Άρη Παλαιφύτου και συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Παλάνης στο 12′ με φοβερό μακρινό σουτ με το 1-0 να μένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 50′ ο Αλμαλής έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς και 4′ λεπτά αργότερα ο Βαρδαρέντσης έριξε οριστική ταφόπλακα στις οποίες ελπίδες των φιλοξενούμενων, γράφοντας το 3-0.

Στο 70′ ο Παλάνης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα γράφοντας το 4-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 79′ με πέναλτι του Γησκιά.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ.: Καρατζάς, Χατζηλιώντας, Μανωλάκης.