Connect with us

ΓΕΝΙΚΑ

Πρωταθλητές και Κυπελλούχοι των ΕΠΣ

Αναλυτικά οι 53 Ενώσεις :

ΕΠΣ Έβρου
Πρωτάθλημα: Ορέστης Ορεστιάδας
Κύπελλο: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ Θράκης
Πρωτάθλημα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Κύπελλο: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου (14/5)

ΕΠΣ Ξάνθης
Πρωτάθλημα: Ηρακλής Νέου Ζυγού
Κύπελλο: Ορφέας Ξάνθης

ΕΠΣ Δράμας
Πρωτάθλημα: Πανδραμαϊκός
Κύπελλο: Πανδραμαϊκός

ΕΠΣ Καβάλας
Πρωτάθλημα: Δόξα Θεολόγου
Κύπελλο: Αετός Οφρυνίου

ΕΠΣ Σερρών
Πρωτάθλημα: Δόξα Κάτω Καμήλας
Κύπελλο: Πανσερραϊκός

ΕΠΣ Κιλκίς
Πρωτάθλημα: Κιλκισιακός
Κύπελλο: Αλέξανδρος Κιλκίς

ΕΠΣ Μακεδονίας
Πρωτάθλημα: Ποσειδώνας Μηχανιώνας, ο δεύτερος μέσω play off
Κύπελλο: Θερμαϊκός Θέρμης

ΕΠΣ Χαλκιδικής
Πρωτάθλημα: Σε εξέλιξη
Κύπελλο: ΠΟ Τριγλίας

ΕΠΣ Πέλλας
Πρωτάθλημα: Θύελλα Σαρακηνών
Κύπελλο: Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Βέροια

ΕΠΣ Πιερίας
Πρωτάθλημα: ΑΕ Καρίτσας
Κύπελλο: ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ Φλώρινας
Πρωτάθλημα: ΠΑΣ Φλώρινας
Κύπελλο: Μελιτέας Μελίτης

ΕΠΣ Καστοριάς
Πρωτάθλημα: Αστραπή Μεσοποταμίας
Κύπελλο: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης
Πρωτάθλημα: ΑΕΠ Καραγιαννίων
Κύπελλο: Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ Γρεβενών
Πρωτάθλημα: ΑΟ Σειρήνα
Κύπελλο: Γρεβενά Αεράτα

ΕΠΣ Τρικάλων
Πρωτάθλημα: Διγενής Νεοχωρίου
Κύπελλο: ΑΣ Μετέωρα

ΕΠΣ Καρδίτσας
Πρωτάθλημα: Play off
Κύπελλο: ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Λάρισας
Πρωτάθλημα: Ηρακλής Λάρισας
Κύπελλο: Δαμασιακός – ΠΟ Ελασσόνας (16/5)

ΕΠΣ Θεσσαλίας
Πρωτάθλημα: Διαγόρας Στεφανοβίκειου
Κύπελλο: Ολυμπιακός Βόλου

ΕΠΣ Ηπείρου
Πρωτάθλημα: ΑΟ Ανατολής
Κύπελλο: Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ Θεσπρωτίας
Πρωτάθλημα: Ατρόμητος Σαγιάδας
Κύπελλο: Σούλι Παραμυθιάς

ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας
Πρωτάθλημα: ΠΑΣ Πρέβεζα
Κύπελλο: Τηλυκράτης

ΕΠΣ Άρτας
Πρωτάθλημα: Αναγέννηση Άρτας
Κύπελλο: Δόξα Άρτας

ΕΠΣ Κέρκυρας
Πρωτάθλημα: Θιναλιακός
Κύπελλο: Θιναλιακός

ΕΠΣ Φθιώτιδας
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Αταλάντη – Νέο Κρίκελλο (19/5)

ΕΠΣ Εύβοιας
Πρωτάθλημα: ΑΟ Νέας Αρτάκης
Κύπελλο: ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΕΠΣ Φωκίδας
Πρωτάθλημα: Απόλλων Ευπαλίου
Κύπελλο: Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Ευρυτανίας
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: ΑΟ Ποταμιάς

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Όμηρος Νεοχωρίου

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης
Πρωτάθλημα: ΑΟ Πρόννων
Κύπελλο: Παλληξουριακός

ΕΠΣ Βοιωτίας
Πρωτάθλημα: Κιθαιρώνας Καπαρελλίου
Κύπελλο: ΑΟ Υπάτου

ΕΠΣ Αθηνών
Πρωτάθλημα: ΑΕ Κηφισιάς, Φωστήρας (δύο όμιλοι)
Κύπελλο: Ηλυσιακός

ΕΠΣ Πειραιά
Πρωτάθλημα: Ερμής Κορυδαλλού, ΑΕ Μοσχάτου (δύο όμιλοι)
Κύπελλο: Εθνικός Πειραιώς

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής
Πρωτάθλημα: Μαρκό
Κύπελλο: Αχαρναϊκός

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής
Πρωτάθλημα: Ακράτητος
Κύπελλο: Ασπρόπυργος

ΕΠΣ Κορινθίας
Πρωτάθλημα: Κόρινθος 2006
Κύπελλο: ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Αχαΐας
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Ατρόμητος Πατρών

ΕΠΣ Αργολίδας
Πρωτάθλημα: Ναύπλιο 2017
Κύπελλο: Παναργειακός

ΕΠΣ Αρκαδίας
Πρωτάθλημα: ΑΕΚ Τρίπολης
Κύπελλο: ΑΣ Λεωνίδιο

ΕΠΣ Ηλείας
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Ξενοφών Κρεστένων

ΕΠΣ Μεσσηνίας
Πρωτάθλημα: ΑΟ Διαβολιτσίου
Κύπελλο: Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας
Πρωτάθλημα: Πανγυθεατικός
Κύπελλο: ΑΕ Πελλάνας

ΕΠΣ Ζακύνθου
Πρωτάθλημα: ΑΟ Τσιλιβή
Κύπελλο: ΑΟ Κατασταρίου

ΕΠΣ Χανίων
Πρωτάθλημα: Πανακρωτηριακός
Κύπελλο: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

ΕΠΣ Ρεθύμνου
Πρωτάθλημα: ΑΕ Μυλοποτάμου
Κύπελλο: ΑΟ Επισκοπής

ΕΠΣ Ηρακλείου
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Ατσαλένιος

ΕΠΣ Λασιθίου
Πρωτάθλημα: ΑΟ Αγίου Νικολάου
Κύπελλο: ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου
Πρωτάθλημα: ΑΣ Ρόδος
Κύπελλο: Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Σάμου
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Πανσαμιακός – ΑΕ Καρλόβασι (τελικός)

ΕΠΣ Κυκλάδων
Πρωτάθλημα: Άνω Μερά
Κύπελλο: Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Λέσβου
Πρωτάθλημα: Όλυμπος Αγιάσου
Κύπελλο: Αιολικός

ΕΠΣ Χίου
Πρωτάθλημα: Play Off
Κύπελλο: Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

 

Πηγή: Sportsup.gr

Κάντε κλικ για να σχολιάσετε

Απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Spot Team

Περισσότερα Άρθρα ΓΕΝΙΚΑ

error: Content is protected !!