Πληγώθηκε στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμωπός (Βίντεο-Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Πληγώθηκε στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμωπός (Βίντεο-Φώτο)

Το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο πλήρωσε ο Αλμωπός στον Εύοσμο και ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τον Αγροτικό Αστέρα που καιγόταν για τους βαθμούς και τους κατέκτησε τελικά παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά με τους γηπεδούχους πάντως να είναι καλύτεροι και να βρίσκουν δυο φορές τον δρόμο για τα δίχτυα αρχικά στο 20’ με εκτέλεση πέναλτι του Ατζαμιδάκη και στο 45’ ο ίδιος παίκτης κλείδωσε την νίκη γράφοντας το 2-0 με τους φιλοξενούμενους να είναι σε κακή μέρα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ξύπνησαν και προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο και δημιούργησαν κάποιες προϋποθέσεις αλλά το γκολ που θα τους έβαζε στο παιχνίδι ήρθε αργά στο 88’ από τον Ζώη Χαρίση που μείωσε σε 2-1 χωρίς όμως να γίνει κάτι περισσότερο μέχρι το τελικό σφύριγμα που βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τους τρεις βαθμούς.

Διαιτητές Δραγάτης-Χριστάκογλου-Μαλανδρής (Χαλκιδικής).

ΑΓΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ: Κάμπας, Ζώτος, Ζουλούμης, Χατζόγλου, Μήτογλου, Ντουνιάς, Λάμπρου, Αθανασιάδης, (63’ Ορφανίδης), Καπρίτσος ( 89’ Κουτότσης), Χειριτράντας (73’ Μερτζάνης), Ατζαμιδάκης (82 Πιστόπουλος).

ΑΛΜΩΠΟΣ: Μένιος, Κιουλτζόπουλος (70’ Στογιαννίδης), Τριανταφυλλίδης, Μούλας(60’ Πετρόφ), Σαμαρόπουλος, Πολύζος (60’ Ελευθεριάδης Γ.) Πετρίδης, Ούγκο (46’ Χαρίσης), Μεντής, Ελευθεριάδης Λ., Ν´Γκάντολι.

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί το πρώτο γκολ του Αγροτικού Αστέρα με εκτέλεση πέναλτι:

Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας 1-0 με πέναλτι του Ατζαμιδάκη!!!

Δημοσιεύτηκε από ΠΜΑΣ Αγροτικός Αστέρας / PMAS Agrotikos Asteras στις Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2018

(Κάντε κλικ στην εικόνα για καλύτερη ανάλυση)