Πειρατές στην Βεγορίτιδα, διπλό και τρίποντο η Θύελλα (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Πειρατές στην Βεγορίτιδα, διπλό και τρίποντο η Θύελλα (video)

Καλύτερη η Θύελλα Σαρακηνών έφυγε νικήτρια από την Άρνισσα επικρατώντας του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου με σκορ 2-1 πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια. Το παιχνίδι κύλησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά να δημιουργούν και να χάνουν κάποιες καλές ευκαιρίες και τελικά με δύο τέρματα των Δημήτρη Μπαγκή στο 19′ με πέναλτι και του Αποστόλη Αταλασίδη στο 28′ να παίρνουν σαφές προβάδισμα για την νίκη με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να δημιουργήσουν προβλήματα στους αντιπάλους τους.

Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν τον ρυθμό παρά τις σπασμωδικές προσπάθειες των γηπεδούχων να ξαναμπούν στο παιχνίδι που το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Ευθύμη Θεοδώρου.

Διαιτητές Κατεριάδης (Καραγιάννης-Σαπουντζή)

Υ.Γ Η διοίκηση της Θύελλας Σαρακηνών ευχαριστεί τους φίλους της ομάδας για την συμπαράσταση τους προς την ομάδα ακολουθώντας την στην Άρνισσα.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ