ΠΑΟΚ Δαμιανού – Απόλλων Ραχώνας 4-0 – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

ΠΑΟΚ Δαμιανού – Απόλλων Ραχώνας 4-0

Για την 2η αγωνιστική τού κυπέλλου η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας τόν Απόλλων Ραχώνας μέ σκορ 4-0.
Μόλις στο 3′ ο Σωτηριάδης μέ ένα κοντινό πλασέ έπειτα από ένα στημένο φάουλ άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας.Στην συνέχεια και για όλο το πρώτο ημίχρονο είχαμε μία ελαφριά υπέροχη δημιουργώντας 2-3 ευκαιρίες για γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε πρώτα μέ τόν Αλεξιάδη στο 50′ νά κάνει το 2-0 και έπειτα, μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών, και παίζοντας σχεδόν μονοτερμα την ομάδα τής Ραχώνας, νά τριπλασιάσει τά τερματα τής μέ ένα απίστευτο γκολ με τακουνακι μέσα από την μικρή περιοχή τού Ρήγα στο 70′.
Τό συνεχόμενο πρεσινγκ απέφερε και ένα τέταρτο γκολ στο 74′ αυτή την φορά από τόν Παπαδόπουλο που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη μας.
Συγχαρητήρια στους παίκτες για την νίκη και την εμφάνιση.
Επόμενο παιχνίδι για την 3η αγωνιστική τού κυπέλλου, και τελευταία,την ερχόμενη εβδομάδα στην έδρα μας μέ αντίπαλο την ΑΕΚ Καρυωτισσας.