ΠΑΟΚ ΑΡΑΒΗΣΣΟΥ-ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 2-2 (Φώτο&Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ ΑΡΑΒΗΣΣΟΥ-ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 2-2 (Φώτο&Βίντεο)

Πραγματικό ντέρμπι με τα όλα του ήταν το κυριακάτικο παιχνίδι στο γήπεδο της Αραβησσού  όπου ΠΑΟΚ και Πατριαρχείο μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας μετά από ένα πραγματικό »θρίλερ» στην εξέλιξη του σκορ. Το Πατριαρχείο προηγήθηκε με τέρμα του Κυργερίδη στο 25′ για να ισοφαρίσει 5΄αργότερα στο 30′ ο Γιαλίδης για τους γηπεδούχους σε 1-1. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Στεργίου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 2-1 στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους. Στην επανάληψη οι  φιλοξενούμενοι με συνεχείς επισκέψεις στα καρέ των αντιπάλων έγιναν πιο επικίνδυνοι  με αποτέλεσμα να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης στο  75′ με τον Ντότα που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η διαιτησία ήταν των Γιάγκο,Κωνσταντινίδη,Μητώνα.

(Κάντε κλικ στις εικόνες για καλύτερη ανάλυση)