Παιχνίδι για γερά νεύρα στην Καλή(Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Παιχνίδι για γερά νεύρα στην Καλή(Φώτο-Βίντεο)

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στην Καλή όπου η τοπική Νίκη και ο Απόλλων Κρ.Βρύσης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το αγγλικό σκορ 3-3.Το παιχνίδι ήταν θαυμάσιο με πολλες φάσεις και γκολ, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν φουριόζοι και είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίωρο, με τους φιλοξενούμενους να ανεβαίνουν με ε την λήξη του ημιχρόνου.Στην επανάληψη πάλι οι γηπεδούχοι μπηκαν καλύτερα έφτασαν στο γκολ και φάνηκε να καθαρίζουν το παιχνίδι, όμως οι επτάψυχοι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν το ματς και με αντεπίθεση διαρκείας στο τέλος πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας σκοράροντας δύο φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο.Σκόραραν για τους γηπεδούχους οι Γιώργος Μυλωνάς (13’) και Λευτέρης Πληκαδίτης ( 17’-68’) ενω από τους φιλοξενούμενους οι Δημήτρης Ζαφειρίου (40’), Βαγγέλης Τσάλμας (83’) και Στέφανος Βεζυριανόπυλος (88’).

Διαιτητές Μπουρλούσκι-Κουπαράνη-Μιχαηλίδης.