Πήρε την ρεβάνς ο Εθνικός , άξια στους τέσσερις οι κυανόλευκοι (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Πήρε την ρεβάνς ο Εθνικός , άξια στους τέσσερις οι κυανόλευκοι (video)

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Γιαννιτσών επικράτησε με σκορ 3-0 της Δόξας Μανδάλου και πήρε δίκαια την πρόκριση στους τέσσερις του κυπέλλου. Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ηταν ισορροπημένο χωρίς ιδιαίτερες φάσεις με τα δεδομένα όμως να αλλάζουν στην επανάληψη και τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στροφές και να φτάνουν δίκαια στην νίκη καθως οι φιλοξενούμενοι δεν ειχαν τις λύσεις να αντιδράσουν οταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Στο 48′ ο Γιάννης Μπαμπαλής εγραψε το 1-0 ενω στο 60′ ο Μιχάλης Κηλίκης έδωσε σκορ πρόκρισης στους γηπεδούχους γράφοντας το 2-0. Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 69′ οταν ο Γιώργος Μουρουζίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για την ομάδα του Δημήτρη Τομπάζη.

Διαιτητες Παναγιωτίδης( Τριανταφυλλίδης-κουκούλης Σ.).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ