Πέρασε σαν πρωταθλήτρια από την Αριδαία… (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Πέρασε σαν πρωταθλήτρια από την Αριδαία… (video)

Ανώτερη ή Θύελλα Σαρακηνών πέρασε από την Αριδαία επικρατώντας με σκορ 3-0 του Εθνικού και συνεχίζει την προέλαση της οδηγώντας την κούρσα στον πρώτο όμιλο. Το παιχνίδι παρά την υπεροχή των φιλοξενούμενων έμοιαζε αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους άριστα στημένους στον αγωνιστικό χώρο να κρατούν το μηδέν χωρίς να κινδυνεύουν ιδιαίτερα. Στην επανάληψη όμως τα πράγματα άλλαξαν με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν και να ξεκλειδώνουν την άμυνα των αντιπάλων τρεις φορές φτάνοντας σε μια δίκαιη και καθαρή νίκη και παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων που έδειξαν καλή εικόνα στο ντεμπούτο του Μιχάλη Μαυρίδη.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Ευθύμης Τσόρμπας (52′), Βασίλης Τσόρμπας (60′) και Γιώργος Θωμάς (77′).

Διαιτητές Φωτιάς (Κουπαράνη – Αποστολούδας)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ