Ομοβροντίες στους Σαρακηνούς, ντέρμπι ήταν μόνο στα χαρτιά (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Ομοβροντίες στους Σαρακηνούς, ντέρμπι ήταν μόνο στα χαρτιά (video)

Με μία ακόμη επιβλητική εμφάνιση η Θύελλα Σαρακηνών συνέτριψε με σκορ 8-0 τον Ορφέα Ριζαρίου και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Όσοι ξεκίνησαν και πήγαν στο γήπεδο των Σαρακηνών για να δουν ένα ντέρμπι διαψεύστηκαν καθώς οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν το παιχνίδι σε έναν ακόμη περίπατο έχοντας ρεκόρ έδρας σε τρία ματς 23-0 τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο πρώτο δεκάλεπτο έδειξαν ότι θα αντισταθούν ωστόσο τα πράγματα δεν ήταν έτσι καθώς οι γηπεδούχοι με ηγετική μορφή τον Λευτέρη Θωμά σκόραραν τρεις φορές σε δέκα λεπτά και πλέον το ενδιαφέρον για τον τελικό νικητή δεν υπήρχε παρά μόνο για τον δείκτη του σκορ.

Σκόρερ των πρωτοπόρων ήταν οι Λευτέρης Θωμάς (17′-22′-28′),Βασίλης Τσόρμπας (42′-60′ πεν), Νίκος Μποζίνης (50′), Γιώργος Νάνος (65′), Δημήτρης Τρίψης (71′). Διαιτητές Κατεριάδης (Σταμανίκη – Κεσίσογλου Κ.).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ