Ντέρμπι με τα όλα του στην Καλή, δεν υπήρξε νικητής (Φώτο-Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Ντέρμπι με τα όλα του στην Καλή, δεν υπήρξε νικητής (Φώτο-Βίντεο)

Ένα πολύ καλό παιχνίδι έγινε στην Καλή όπου παρουσία αρκετών φίλων του ποδοσφαίρου, η τοπική Νίκη και ο Όλυμπος Αψάλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά και να κυνηγούν την νίκη που τελικά δεν χαμογέλασε σε καμιά ομάδα, που είχαν από ένα ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και πέρα από τα δύο τέρματα των Πληκαδίτη στο 16’ και Γιώργου Κατηριάδη στο 41’, είχαν κι απλές ευκαιρίες για να τελειώσουν την υπόθεση νίκη, κάτι που όμως δεν έγινε.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να μειώσουν το σκορ στο 54’ με τον Παπαδάκη και στην συνέχεια πίεσαν ψάχνοντας το τέρμα της ισοφάρισης, κάτι που τελικά ήρθε στο 75’ με τον Παπασυμεών να ισοφαρίζει και το παιχνίδι να αποκτά άγρια ομορφιά, αφού οι ομάδες έψαξαν το γκολ της νίκης με εκατέρωθεν ευκαιρίες, χωρίς όμως αποτέλεσμα. αποβλήθηκε στο 87’ ο Παυλίδης των φιλοξενουμένων.

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τους κ.κ. Σιδηρόπουλο, Αρέστη, Κουπαράνη.